ȘTIRILE ZILEI: PSG și Chelsea își află azi adversarele din semifinalele Champions League
CHAMPIONS LEAGUE
Chelsea și PSG sunt deja în semifinale, unde așteaptă să-și afle azi adversarele. Liverpool încearcă o remontada pe Anfield, după ce a pierdut în tur, la Madrid, cu 1-3 în fața lui Real, iar Borussia Dortmund și Manchester City vor „decide” cine o va întâlni pe campioana Franței în penultimul act. În tur, „cetățenii” au câștigat cu 2-1.
CUPA ROMÂNIEI
Astra a câștigat meciul tur din semifinalele Cupei României, 1-0 cu Dinamo, dar calificarea se decide la manșa retur, de la București. Azi se dispută primul tur în cealaltă semifinală, Universitatea Craiova - Viitorul Panduri Tg. Jiu.
LIGA SECUNDĂ
FC U Craiova a câștigat în deplasare, la Csikszereda, 2-1, în etapa a treia din play-off-ul ligii secunde și a urcat pe locul 1 cel puțin până mâine, când joacă Rapidul. Azi, tot în play-off, se dispută meciul Dunărea Călărași - Mioveni, iar în play-out se dispută nu mai puțin de cinci partide.
DINAMO
Gheorghe Mulțescu a demisionat după eșecul de ieri, din Cupă, cu Astra, iar în locul său, la Dinamo, va reveni Dușan Uhrin Jr. Cehul a mai pregătit-o pe Dinamo în perioada august 2019 - martie 2020.
Sursa foto: Getty Images